نوروز ژيام آور زيبايی

 

خدای بزرگ است اهورامزدا      که زمین را آفرید       که آسمان را آفرید

که جهانیان را آفرید               که برای جهانیان شادی را آفرید

سر سال نو هرمز و فرودین               برآورده از رنج تندل ز کین

به جمشید بر گوهر افشاندند            مر آن روز را روز نو خواندند

چنین جشن فرخ از آن روزگار             بمانده از آن خسروان یادگار

نوروز داستان زیبایی است که در آن طبیعت، احساس و جامعه هر سه دست اندر کارند. نوروز که قرنهای دراز است بر تمامی جشنهای جهان فخر می فروشد، جشن حیات است و روز شادمانی زمین و آسمان و جوش شکفتنها و شور زادنها و سرشار از هیجان هر " آغاز ".

نوروز تجدید خاطره بزرگی است، خاطره خویشاوندی انسان با طبیعت. این فرزند فراموشکار سرگرم دنیا، مادر خویش را از یاد می برد و سپس با یادآوریهای وسوسه آمیز نوروز؛ به دامن وی باز می گردد و همراه با او، این بازگشت و تجدید دیدار را جشن می گیرد. انسان چونان فرزند در دامن مادر، خود را باز می یابد؛ چهره اش از شادی می شکفد، جوان می شود و حیات دوباره می یابد.

تمدن مصنوعی ما هرچه پیچیده تر و سنگین تر می گردد، نیاز به بازگشت و شناخت طبیعت را در انسان حیاتی تر می کند و بدین گونه است که نوروز بر خلاف بعضی سنتها که دچار فرسودگی و پیری می شوند؛ رو به توانایی دارد.

بیایید روح خود را با روح شاد و جان بخش طبیعت درآمیخته و پیوند بزنیم و به مناسبت نوروز با احساسی لبریز از نو شدگی و شکفتگی زندگی کنیم.

تبریک ما رو به مناسبت جشن طبیعت و حیات بپیذیرید.

/ 9 نظر / 15 بازدید
erfan

سلام. سال نو مبارک. برای شما دوستان عزيز سال سر شار از موفقيتی را آرزو می کنم. اميد وارم بيش از پيش در اهداف سبزتان موفق و پيروز باشيد. سبز باشيد و پايدار.

ehsan

سلام و سال نو شما هم مبارک..راستی..فکر کنم اون ماهی قرمزه تو تصویر يک کم اضافه است..

فرشید فاریابی

هرچند قدری دير شد . اما نوروز زيبا برشما مبارک . لذت عيدانه ی اين متن خيلی بود . ممنون

شاهین

سلام رفقا سال نوتون مبارک و همیشه شادان و خندان و سرشار از خوشی باشین؛)

arefeh

سلام میخواستم زیباترین کلام را به یاری بگیرم تا صمیمانه ترین و شادترین را تقدیمتان کنم اما ذهنم یاری نکرد پنداشتم که ساده نوشتن چون ساده زیستن زیباست پس ساده و بی تکلف می گويم وبلاگ جالبی داري به وبلاگ منم سر بزن خوشحال ميشم نظرت راجع به وبلاگم بدونم

ali hajsaeid

سلام آقای قاسمی عيدتان پيشاپيش مبارک وبلاگ ساده ودلبازی داريد اميد وارم دل خودتون هم هميشه باز باشه