باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است!


 

30 مرداد، روز اعتراض وبلاگ نویسان به قتل عام پرندگان بختگان

 

 

مدت ها بود که فرصت نوشتن تو همطناب دست نداده بود، منتظر فرصت مناسبی بودیم تا به روزش کنیم، تا این که نوشته های مژگان عزیز مثل همیشه اثر خودشونو گذاشتند.

از تمامی دوستان و کسانی که این صفحه را می خوانند، خواهش می کنیم که گزارش کامل " دیده بان محیط زیست ایران " را ببینند.

 

هنوز خبر شادی بخش تولد نوزادان سه قلوی پلنگ ایرانی درباغ وحش بوداپست به جانمان نچسبیده بود که مصیبتی دیگر بر پیکر طبیعت و محیط زیست زیبای ایران زمین وارد شد.

 

به راستی هم زمان شدن این واقعه با تولد امام حسین (ع) و آن پس یادآوری واقعه ی عاشورا این نکته را به ذهن ها می آورد که آیا اینان، این فاسدان زمان، کم از یزید و یزیدیان دارند؟ آیا اینان یزید زمان ما نیستند که تنها برای مقاصد شخصی و منافع دون مایه خویش آب را بر هزاران جوجه فلامینگو و پرنده می بندند؟ آیا اینان هر روز خود را به نقض اصل 50 قانون اساسی مشغول نیستند؟ زبان ما از بیان این همه درد و رنج قاصر است.

درود بر محیط بانان مهربان و فداکار این سرزمین که جزء معدود عاشقان این دیارند، دستان خسته و پرامید آنان را می بوسیم.

 

IMG%5DIMG%5DIMG%5D

/ 7 نظر / 27 بازدید
کوه دماوند.

سلام. خيلی استفاده کردم. خوشحال می شم رو وبلاگ من نظر بدين متشکرم

دنیای عمودی من

گاهي آدم از بعضي چيزها خسته مي شود ، دست بروی موضوع جالبی نهاده اید . . . اما تشبیه تان راضی کننده نیست و اصلا نیست . . . خصوصا قرار دادن نامی که برای این پست در نظر گرفتید کمی مرا آزاد میدهد . تا می توانید بخوانید . . . بخوان و بخوان امیدوارم منظورم را گرفته باشی . . . http://www.climbing.parsiblog.com

سلام يه دوستای گلم ..خوبين ايشالله؟سلامتين؟روزگار بر وفق مراده؟حالا من بی معرفت شدم....شما ديگه چرا ؟ اين گل ها هم برای خوشبخت ترين زوج همطناب دنيا

آرزو

ببخشيد اسمم از قلم افتاده بود!!!شرمنده .. بازم گلبارون ميکنم شما رو ...

وحید اشرفی

سلام . کم پیدا هستین ! ممنون که به من لینک دادین ؛ آدرس سایت من مدتی است که عوض شده ، در صورت امکان آنرا اصلاح فرمایید .

حسن از انجمن کوهنوردی فراز شهرکرد

سلام خوشحال ميشم به وبلاگ ما هم سری بزنيد و اگه قابل ديديد تبادل لينک کنيم خيلی دوست دارم با شما همنوردان و کوهنويس عزيز بيشتر آشنا بشم و واسم افتخاره سرافراز و سربلند و شاد باشيد

مجتبی کيانی

بشر داره همه چيز رو نابود می کنه بدترين حالتش هم تو کشورهايی مثل کشور ماست که مردم مجبورن برا سير کردن خودشون هر کاری بکنند.من از اين سيستم حالم به هم می خوره. ولی بعضی جاها شکار برای لذتش انجام ميشه که اين انسانها مستحق هر بلايی هستن که سرشون بياد.